Přejít na navigaci

Vzorky - Kamenosochařství Tomáš Hála

Firma Kamenosochařství Tomáš Hála pro Vás připravila seznam vzorků kamene, které nabízí. Vzorky jsou rozděleny do skupin podle typu kamene jako jsou mramory, žuly, onyxy, travertiny atp. Pro vyhledávání slouží formulář v záhlaví, do kterého je možné zadat buď název nebo barvu hledaného vzorku.

Mramory

Mramory (krystalické vápence) jsou horniny, které obsahují více než 95% kalcitu. Mramory (původně mají bílou barvu) se zabarvují pomocí jílových hmot, nerostů či organických látek. Obecně je možné říci, že slovem mramor lze označit každý vápenec, který se dá leštit.

Zobrazit vzorky v kategorii Mramory...

Onyxy

Onyxy patří do odrůdy chalcedonu a podobají se zejména achátu. Oproti chalcedonu mají onyxy rovné pásky, které mohou být hnědé, bílé nebo černé a bílé. Přírodní kameny nemají tak jednolitou barvu, a tak je nutné nařezat mnohem víc materiálu než se najde kus bez vady.

Zobrazit vzorky v kategorii Onyxy...

Žuly

Žuly (granity) se řadí mezi hlubinné vyvřelé horniny. Za žuly se považují takové horniny, které obsahují podstatné množství draselných živců, kyselých plagioklasů a křemene. Obvykle mají žuly šedé zabarvení s modrým odstínem, známé jsou však i jiné barevné žuly např. červené (tzv. rapakivi). Žuly jsou stejnoměrně zrnité.

Zobrazit vzorky v kategorii Žuly...

Pískovce, quartzite

Pískovce se charakterizují jako zpevněná, usazená hornina. Podstatnou část pískovce tvoří křemen. Složení pískovce je závislé zejména dle místa jeho výskytu. Pískovec mívá velmi různé barvy: od šedé přes žlutou až k červené, někdy může být i vícebarevný. Pískovce se využívají např. ve stavebnictví, sochařství čo ke kamenickým účelům.

Zobrazit vzorky v kategorii Pískovce, quartzite...

Travertiny

Travertiny jsou chemické usazené horniny vznikající na pevnině. Travertin svým složením odpovídá vápenci. Na rozdíl od něj je však travertin pórovitý. Travertiny jsou tvořeny malými zrnky čistého uhličitanu vápenatého (kalcitu), která poutají dohromady ostatní částečky, z nichž je travertin tvořen.

Zobrazit vzorky v kategorii Travertiny...

Polodrahokamy

Polodrahokamy jsou nerosty, které nesplňují jednu nebo více z podmínek, které charakterizují drahokamy. Polodrahokam existuje poměrně mnoho, jejich cena je proto závislá zejména na barvě a módě. Mezi polodrahokamy patří např. granát, tyrkys, křemen či zirkon.

Zobrazit vzorky v kategorii Polodrahokamy...

Natura Collection

Natura Collection je speciální kolekce kamenných desek. Jedná se o vypískované vzory různých motivů s různou povrchovou úpravou.

Zobrazit vzorky v kategorii Natura Collection...


CZ EN

Kontaktní údaje

Kamenosochařství Tomáš Hála

Čsl. armády 817

508 01 Hořice

Tel./fax: +420 493 621 554

Mobil: +420 777 879 692

Email: hala@kamen-hala.cz

Kamenosochařství Tomáš Hála

Copyright © 2009 - 2023 Kamenosochařství Tomáš Hála | Tvorba www prezentací | Mapa stránek